Dom i wnętrze

Prosta donica to dobra donica

Trochę wody cement, ewentualnie odrobina piasku czy wapna, oto prosty i niezawodny przepis na beton, substancję która zmieniła, a wręcz zrewolucjonizowała budownictwo na świecie w zamierzchłych czasach. Formuła ulepszana po dziś dzień, nie przestaje udowadniać swej użyteczności.

Betonowe donice piękna ozdobą

proste donice betonoweZ betonu można wykonać niezliczoną liczbę rzeczy, pierwszą jaka przychodzi na myśl to oczywiście budowanie a konkretnie łączenie cegieł, gdyż to było pierwotne przeznaczenie betonu. Dziś jak najbardziej stosuje się go w tej klasycznej roli, ale znacznie częściej wykorzystuje się go w innych formach. Betonowe bloki są podstawą nowoczesnego budowania budynków, a jeszcze częściej zalewa się po porostu beton na miejscu, tworząc jednolita bryłę budynku, której wytrzymałość i elastyczność zależne są od składu mieszanki i tysiącom obliczeń inżynierów. Obok takich monumentalnych przykładów znaleźć można te całkiem malutkie, takie jak proste donice betonowe. To wspaniała ozdoba twojego domu i niezastąpione siedlisko dla twoich roślin. Wykonane w całości z betonu, przeważnie z domieszką piasku, są zarówno wytrzymałe jak i tanie. Rozmiar to tylko kwestia twojego gustu, a kształt, wyobraźni, bo choć przeważnie kupuje się już gotowe modele, tworzone według szablonu to można też zamówić kształt niestandardowy, projektowany przez nas. Kolory to też sprawa otwarta, gdyż pomalować można taką donicę na wszystkie dostępne kolory, ale można też zostawić ja z pierwotną barwą surowego betonu, co wbrew pozorom nie jest niczym niezwykłym, a w niektórych kręgach wręcz jest to modne. 

Donice betonowe są wspaniałym wynalazkiem i zdecydowanie warto się nimi zainteresować podczas projektowania naszego ogrodu czy podwórka. Mnogość możliwości jest niepoliczalna, a satysfakcja ze wspaniałego ogrodu, nieoceniona.